Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Wyszkowie

book
bookbook

Dmuchnij pan w Balonik

Tyt. okł.: "Jan Kobuszewski czyta Dmuchnij pan w Balonik Stefana Wiecheckiego ".

Autor: Wiechecki, Stefan





Odpowiedzialność:Stefan Wiechecki.
Seria:Biblioteka Gazety Wyborczej. Mistrzowie Słowa : 10
Hasła:Książki mówione
Dokumenty dźwiękowe
Satyra polska - 20 w.
Adres wydawniczy:Warszawa : Bellona : Agora, 2012.
Gatunek:Niezrównany mistrz humoru w zbiorze pt. „Dmuchnij pan w balonik” kreśli zabawny obraz dawnej Warszawy! Gratka dla znawców literatury i miłośników książki czytanej. Choć Julian Tuwim nazwał go „Homerem warszawskiej ulicy i warszawskiego języka”, jego twórczość spotykała się z różnym odbiorem. Krytycy literatury tacy jak Jan Błoński i Zygmunt Lichniak zarzucali mu nadmierną popularyzację gwary warszawskiej, a w 1951 r. wszystkie jego utwory zostały ocenzurowane i usunięte z bibliotek. „Wiech” – bo o nim mowa – z zacięciem obnażał słabe strony warszawiaków, kąśliwie i z ironią opisywał barwne życie stolicy. Gwara, której eksponowanie spotykało się z oburzeniem, dziś jest jedną z nielicznych pamiątek po przedwojennej Warszawie. „Dmuchnij pan w balonik” to napisane ciętym językiem felietony, które czyta już czwarte pokolenie! Teraz możemy ich także słuchać, i to w znakomitej interpretacji Jana Kobuszewskiego.
Nośnik: Jednostronna płyta 1 płyta (CD) (7 godz. 51 min.) :
Ilość płyt: 1
Czas odtwarzania: 471 min.
Uwagi:Komentarz Beaty Kęczkowskiej w jęz. pol. Tyt. okł.: Jan Kobuszewski czyta Dmuchnij pan w Balonik Stefana Wiecheckiego.
Wykonawcy:Czyta Jan Kobuszewski.
Wymagania systemowe:
Odsłuchaj fragment:
Nagranie w formacie mp3.
0% played

Vol.
ebook    
Adnotacja:Niezrównany mistrz humoru w zbiorze pt. „Dmuchnij pan w balonik” kreśli zabawny obraz dawnej Warszawy! Gratka dla znawców literatury i miłośników książki czytanej. Choć Julian Tuwim nazwał go „Homerem warszawskiej ulicy i warszawskiego języka”, jego twórczość spotykała się z różnym odbiorem. Krytycy literatury tacy jak Jan Błoński i Zygmunt Lichniak zarzucali mu nadmierną popularyzację gwary warszawskiej, a w 1951 r. wszystkie jego utwory zostały ocenzurowane i usunięte z bibliotek. „Wiech” – bo o nim mowa – z zacięciem obnażał słabe strony warszawiaków, kąśliwie i z ironią opisywał barwne życie stolicy. Gwara, której eksponowanie spotykało się z oburzeniem, dziś jest jedną z nielicznych pamiątek po przedwojennej Warszawie. „Dmuchnij pan w balonik” to napisane ciętym językiem felietony, które czyta już czwarte pokolenie! Teraz możemy ich także słuchać, i to w znakomitej interpretacji Jana Kobuszewskiego.
Dźwięk:Mp3.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Główna
Wyszków ul. Gen. Sowińskiego 80

Sygnatura: E.193
Numer inw.: 193
Dostępność: wypożyczana na 7 dni

schowekzamówwypożycz


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.